Kareli Defter

Kareli defter; bu silip  düzelttiğim kaçıncı cümledir  acaba? Sitemde yer alacak olan bu ilk yazıyı yazmak benim için hiçte kolay olmayacağa benziyor. Uzun uğraşlar ve beyin fırtınaları sonucunda dost, akraba ve arkadaşların yardımıyla siteme isim seçtikten kısa bir süre sonra süreci başlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çünkü bu iş beni gerçekten heyecanlandırmakta ve hiçte kolay olmayacağa benziyor.

Kareli Defter

Öğrencilik hayatımızda matematik defterlerimizi sadece uzun ve sıkıcı bir o kadar da anlaşılmaz problemleri çözmek için kullanmadık yalnız. Bazen soruları hiç kimsenin tesiri altında çözebilmenin verdiği gururla o günün tarihini attık sayfalara, bazen herkesin kolayca anladığı çözümü anlayamadığımız için içimizden gelen sessiz çığlıkları resmettik sayfayı karalayarak, bazen herkes sorunun en can alıcı noktasında iken iki boyutlu olarak yazmış olduğumuz ismimizle kara kalem çalışması yaptık, son sayfalarında taktir teşekkür puan hesaplamaları dönem sonu not hesaplamaları yaptık, SOS yada OMO oynadık çizmeye gerek kalmayan kareli sayfalarında, ve bu bazenler uzayıp gitti. Farkında olmadan yaratıcılığımızı geliştirdi matematik aslında kimimize zor gelen içeriğiyle. Yoksa karekökten kurtaramadığı için sayıları kendisini kök sembolünün ucuna asan çöp adam resimleri üretilebilir miydi ya da kim bulacaktı ZIKKIM‘ın kökünü.Velhasıl matematik defterlerinin öğrencilik hayatımızdaki yeri bir başkadır. Kimileri için sadece kareli yapraklardan ibaretken kimileri için hayatın hiçte kolay olmadığının ilk somut göstergesidir.

Bu sitede herkes için bir şeyler bulunmasını istiyorum. Kimi anlamadığı dersi çalışsın, kimi matematiksel dökümanlardan yararlansın, kimi öğrencilik yıllarına dönsün. Güzel, değişik şeyler olsun sitemde istiyorum. Bu amaçla bu siteyi kurmuş bulunmaktayım. MERHABA HER NE ŞEKİLDE OLURSA OLSUN YOLU KARELİ DEFTERDEN GEÇMİŞ ARKADAŞIM, HOŞGELDİN…

Ders anlatımları için tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir