Değerli öğrenciler, 5., 6. ve 7. sınıflar için bakanlığımız tarafından yayımlanan MEB beceri temelli test soruları aşağıda yer almaktadır. Bu testler destekleme ve yetiştirme kurslarında öğretmen ve öğrencilerin yararlanması için hazırlanmış olup, LGS’deki soru tarzlarına 5, 6 ve 7.sınıfları hazırlayıcı niteliktedir.

MEB Beceri Temelli Test Soruları

Değerli ziyaretçi 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk kez MEB tarafından Beceri Temelli Testler hazırlanarak öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunuldu. Yeni sınav sistemine geçişle beraber öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni soru tarzında örnek sorulara ihtiyaçları doğmuş fakat mevcut kitaplar bu ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalmıştı. Bu çalışma ile birlikte öğretmen ve öğrencilerin önemli bir ihtiyacı giderilmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığımız 8.sınıftaki öğrencilerin gireceği sınavda sorulan sorulara benzeyen, Destekleme ve Yetiştirme kurslarında öğretmenlerin ve öğrencilerin soru kaynağı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için beceri temelli testler adı altında Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerinin her bir ünitesinden ayrı ayrı beceri temelli testler yayımlamıştır.

Bu testler Milli Eğitim Bakanlığımızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (ODSGM) sitesinde yayımlanmıştır. Testler her bir sınıfın 1. ve 2.dönemleri için ayrı ayrı hazırlanmıştır. İlerleyen yıllarda yeni soruların eklenmesi ile soru havuzunun genişletileceği ve oldukça fazla sayıdaki soruların öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunulacağı bilinmektedir.

Aşağıda her bir sınıf için bu beceri temelli testler ve cevap anahtarları yer almaktadır. İstediğiniz dersin testine ulaşmak için önce sınıfı, sonra da açılan sayfadan istediğiniz dersin istediğiniz ünitesini seçebilirsiniz.

5.Sınıf Tüm Derslerin MEB Beceri Temelli Testlerine ulaşmak için tıklayınız.

6.Sınıf Tüm Derslerin MEB Beceri Temelli Testlerine ulaşmak için tıklayınız.

7.Sınıf Tüm Derslerin MEB Beceri Temelli Testlerine ulaşmak için tıklayınız.

Sevgili öğrenciler eğer bu testlerde başarılı olmak istiyorsanız, öncelikle testte bulunan soruların ilgili oldukları konuları iyi öğrenmiş olmanız gerekmektedir. Konuyu bilmeden, iyi öğrenmeden o konudan beceri temelli testi doğru şekilde çözmek pek mümkün olmayacaktır. İsterseniz aşağıdaki bağlantı aracılığı ile konu anlatımı sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Konu anlatımlarına ulaşmak için tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir