Kocaman Bir Başarı Öyküsü

Başarmak için en önemli şey inatla, sabırla çalışmaktır. Herkesin bir başarı öyküsü muhakkak vardır yoksa da sabırla mücadele ederse ileride kocaman bir başarı öyküsü olacaktır.

10.sınıf bir öğrencimizin yapmış olduğu bir yorum çok hoşumuza gitti ve bizi çok mutlu etti. Yaptığı yorumdan, sitemizin devamlı takipçilerinden biri olduğunu anlamamızın yanında verdiğimiz hizmetten de memnun olması bizi mutlu eden unsurlardandı. Ama onun haricinde ve daha önemlisi matematik dersini sevmeyen, başaramayan bir öğrencinin bu durum karşısında vermiş olduğu savaş ve kazandığı zafer, işte bu okunmaya kesinlikle değer.

Biz öğretmenlerin matematiğin o kadar da zor olmadığını, başarılabilir olduğunu anlatmamız belki siz öğrencilere pek fazla şey ifade etmiyor olabilir. Ama 10.sınıf öğrencisinin, yani sizden birinin anlattıkları siz çok şey ifade etmeli. Lütfen önce ismi Nurşen olan bu öğrencinin öyküsünü okuyun ve sonra kendinize “Ben bunu yapamaz mıyım?” diye sormayı ihmal etmeyin.

Kocaman Bir Başarı Öyküsü

İşte Nurşen’in yazdıkları;

Matematikten nefret ediyordum bunun nedeni ise matematiği yapamamamdı. İlk okuldan beri bu benim korkulu rüyamdı orta okula geldiğimde zaten bu dersi yapamıyorum diyerek dersi dinlemeyi ve çalışmayı bırakarak hayatımın hatasını yaptım. ve 6. ve 7. sınıfı bitirdikten sonra 8. sınıfta kabus gibi bir yıl karşıma dikildi çünkü sbs denen lanet bir olayla karşı karşıyaydım ve o zaman anladım aslında eyer hayallerin varsa, bu hayattan beklediğin bir şeyler varsa kesinlikle aklının bir yerinde matematik de olmalıydı.

Ve 8. sınıfa başladım okul dershane derken çok çalışıyordum ama olmuyordu bir yerde bir şeyler yanlış gidiyordu. Artık bu bende takıntı haline gelmeye başladı konuyu biliyordum ama soru çözemiyordum buda beni çok üzüyordu. Ve sbs günü gelip çatmıştı ve ben o sınavda tabiri caizse matematiği batırmıştım, yanlışlarında doğruları götürmesiyle çok iyi yaptığım netlerimi bile aşağı çekmişti ve ben hiç istemediğim bir anadolu lisesine gittim ve o yılın yaz tatilinde karar vermiştim savaşacaktım.

Evet bir sıfır mağlup başlamıştım ama bu her şey demek değildi çünkü maç 90 dakikaydı. Çok çalıştım bütün konulardaki açıklarımı kapatmaya çalışıyordum, ve sene başladı ben 9. sınıfa geçtim matematik hocam çok iyiydi ve bende gece gündüz çalışıyordum çünkü hedefim vardı 3 yıl sonra hukuk fakültesini kazanacaktım, yolumu çizmiştim ve bu yolda giderken hangi engelle karşılaşırsam karşılaşayım bu engelleri aşacağıma emindim çünkü buna inanıyordum.

Emeklerin Karşılığını Alma Vakti

Matematik sınavı olduk ve ben 10 soruda önce 5 soruyu sonra 6 soruyu sonrada 7 soruyu yapabilmiştim. Bunlar benim için büyük adımlardı çok mutlu olmuştum dünyalar benim olmuştu. Emeklerimin karşılığını aldıkça daha da çalışasım geliyor ve gözümü hedefe dikiyordum sene sonu geldi ve benim matematiğim 75 düştü. Bu sınıfımdaki insanlar için düşük olabilirdi ama benim için bir devrimdi başarmıştım artık yapabiliyordum. yaz tatiline girmiştim ben yine aynı şekilde yaptığım hataları tekrar yapmamak için daha fazla soru çözebilmek için çok çalışıyordum ve yaz tatili de bitti artık 10. sınıf öğrencisiyim.şu anda 1. sınavlarımızı olduk ve ben matematikten 99 aldım.:)Çok mutluyum çünkü artık yapabiliyorum. arkadaşlar lütfen sizde korkmayın yıkın tabularınızı. O sizin korkutacağına siz onu korkutun. lütfen yılmayın ve çalışın. Tabikide bu başarıda sizin gibi yorumlara hemen cevap veren biz öğrencileri yılmamaları için motive edici sözler söyleyen hocalarımız sayesinde bu başarıyı elde ediyoruz. size çok teşekkür ederim dönemin başından beri sorduğum sorulara atlamadan bıkmadan cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam. Her şey gönlünüzce olsun.”
:)

Matematikdefterim.net olarak paylaşımı için Nurşen’e çok teşekkür eder bir ömür boyu başarılar dileriz… 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz