MEB Beceri Temelli Test Soruları

0
21

Değerli öğrenciler, 5., 6. ve 7. sınıflar için bakanlığımız tarafından yayımlanan MEB beceri temelli test soruları aşağıda yer almaktadır.

MEB Beceri Temelli Test Soruları

Milli Eğitim Bakanlığımız 8.sınıftaki öğrencilerin gireceği sınavda sorulan sorulara benzeyen, Destekleme ve Yetiştirme kurslarında öğretmenlerin ve öğrencilerin soru kaynağı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için beceri temelli testler adı altında Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerinin her bir ünitesinden ayrı ayrı beceri temelli testler yayımlamıştır.

Bu testler Milli Eğitim Bakanlığımızın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (ODSGM) sitesinde yayımlanmıştır. Şimdilik sadece 1.dönem konularından yayımlanan testlerin yakın zamanda 2.dönem konularından da yayımlanacağı açıktır.

Aşağıda her bir sınıf için bu beceri temelli testler ve cevap anahtarları yer almaktadır. İstediğiniz dersin testine ulaşmak için önce sınıfı, sonra da açılan sayfadan istediğiniz dersin istediğiniz ünitesini seçebilirsiniz.

5.Sınıf MEB Beceri Temelli Testler için tıklayınız.

6.Sınıf MEB Beceri Temelli Testler için tıklayınız.

7.Sınıf MEB Beceri Temelli Testler için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here