MEB İlkokul Çalışma Soruları

Milli Eğitim Bakanlığı ortaokul ve lise gruplarına yönelik çalışma soruları, etkileşimli kitaplar yayımlayarak bu düzeydeki öğrencilerin kullanımına sunmuştu. Bakanlık ilkokul öğrencilerini de unutmadı. Bakanlık 2., 3. ve 4. sınıflara yönelik toplam 3500 sorudan oluşan çalışma soruları hazırladı. Hazırlamış olduğu bu soruları bakanlığın http://odsgm.meb.gov.tr/ internet adresinden öğrencilerin erişime açtı. MEB İlkokul Çalışma Soruları sınıf sınıf aşağıda yer almaktadır.

Çalışma soruları; Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayacak şekilde hazırlanmış olup, 2. sınıflar için 785, 3. sınıflar için 1.115 ve 4. sınıflar için 1.600 olmak üzere toplam 3500 tanedir.

Değerli veliler, çalışma soruları ana derslerin tüm ünitelerini kapsadığı için bu soruları çocukların bu derslerin tüm konularını öğrendikten sonra çözmesinde veya sadece öğrenmiş oldukları yere kadar olan soruları çözmelerinde fayda var. Soruların çıktısını alıp çocuklarınıza çözdürmenizi öneririz. Zira çocuklar soruya dokunmalı, üzerinde işlemler yapabilmelidir. Bu şekilde olan bir çalışma bilgisayardan okuyarak veya telefondan bakarak yapılan çalışmadan kat be kat daha verimli olacaktır.

Çalışma sorularına ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız. Başarılar dileriz.

MEB İlkokul Çalışma Soruları

2.Sınıf Çalışma Soruları İçin Tıklayınız.

3.Sınıf Çalışma Soruları İçin Tıklayınız.

4.Sınıf Çalışma Soruları İçin Tıklayınız.