MEB Çalışma Fasikülleri

Sevgili öğrenciler ve değerli veliler, pandemi sürecinin olumsuz etkisi nedeni ile öğrenciler okullardan uzak kaldılar. Bu sebeple bakanlık öğrencilerin bu dönemde mağdur olmamaları ve daha çok soru ve kazanıma ulaşabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı il ölçme değerlendirme merkezleri aracılığı ile bu yıl ilk defa çalışma fasikülleri yayınladı. Yayımlanan MEB çalışma fasikülleri 5, 6, 7 ve 8.sınıf düzeylerinde miğfer dersler denilen Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler (8.sınıflar için İnkılap Tarihi) dersleri içermektedir. 

Bu çalışma fasiküllerinde yer alan soruları çözmenizi öneririz. MEB’in yayımladığı çalışma fasiküllerine aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

1.Ünite İçin Yayımlanan MEB Çalışma Fasikülleri

MEB’in 1.Ünite için hazırlamış olduğu çalışma fasikülleri aşağıda yer almaktadır. İstediğiniz sınıfa tıklayarak, o sınıfa ait 6 miğfer dersin sayfalarına ulaşabilirsiniz.

5.SINIF 1.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
6.SINIF 1.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
7.SINIF 1.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
8.SINIF 1.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.

2.Ünite İçin Yayımlanan Çalışma Fasikülleri

MEB’in 2.Ünite için hazırlamış olduğu çalışma fasikülleri aşağıda yer almaktadır. İstediğiniz sınıfa tıklayarak, o sınıfa ait 6 miğfer dersin sayfalarına ulaşabilirsiniz.

5.SINIF 2.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
6.SINIF 2.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
7.SINIF 2.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
8.SINIF 2.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.

3.Ünite İçin Yayımlanan Çalışma Fasikülleri

MEB’in 3.Ünite için hazırlamış olduğu çalışma fasikülleri aşağıda yer almaktadır. İstediğiniz sınıfa tıklayarak, o sınıfa ait derslere ulaşabilirsiniz.

5.SINIF 3.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
6.SINIF 3.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
7.SINIF 3.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.
8.SINIF 3.ÜNİTE İÇİN TIKLAYINIZ.

8.Sınıf LGS Matematik konularına ulaşmak için tıklayınız.